Witamy na pokładzie kolejną Ekspertkę!

Joanna Chamera będzie prowadzić szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej i negocjacji. Już wkrótce na naszej stronie pojawi się szczegółowa oferta, ale już dziś przedstawiamy Wam Joannę. 

Joanna Chamera

Manager, trenerka, prelegentka, praktyk NLP 

W procesie rozwijania czy prowadzenia biznesu za kluczowe uważa efektywną komunikację interpersonalną i umiejętność prowadzenia negocjacji. Jej wysokie kompetencje w tych obszarach zaowocowały sukcesami na międzynarodową skalę. 

Pełni funkcję Dyrektor Działu Zakupów Quad/Graphics Europe oraz Dyrektor Zarządzającej CR/T Polska. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem zakupowym firmy produkcyjnej będącej jednym z liderów branży poligraficznej w Europie. Dzięki realizacji bardzo różnorodnych projektów zdobyła doświadczenie w budowaniu zespołów, prowadzeniu negocjacji zarówno zakupowych, jak i sprzedażowych z kontrahentami krajowymi i globalnymi.

Do jej największych sukcesów managerskich należą przekształcenie działu zaopatrzenia w dział zakupów zarządzający zakupami surowców, usług, serwisów maszynowych, części zamiennych, mediów, usług budowlanych, sprzętu IT oraz maszyn i urządzeń produkcyjnych oraz stworzenie kompetentnego i otwartego na zmiany zespołu, który przejął obsługę zamówień materiałów eksploatacyjnych dla wszystkich zakładów produkcyjnych Quad w USA z centrali w Sussex do Polski.

Dowiodła, że budowanie dobrych i silnych relacji zarówno z dostawcami, jak i z klientami wewnętrznymi umożliwia zrozumienie potrzeb partnera biznesowego i wsparcie rozwoju biznesu. Realizacja takiego celu wymaga mocno rozwiniętych kompetencji miękkich takich jak komunikacja interpersonalna oraz umiejętność prowadzenia negocjacji z kontrahentami, współpracownikami, podwładnymi i przełożonymi. W swojej codziennej pracy korzysta z technik NLP ze względu na ich wysoką efektywność zarówno w biznesie, jak i w każdej innej sferze życia. Prelegentka i trenerka podczas licznych szkoleń, kongresów, konferencji. 

Prywatnie miłośniczka tańca i podróży do Hiszpanii i Ameryki Centralnej.